avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 465 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Pers juridica, cum achizitionez de la pers fizica ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Pers juridica, cum achizitionez de la pers fizica alcool?

Stiu ca bauturile alcoolice achizitionate de la persoane fizice nu pot intra pe borderoul de achizitie. As dori sa stiu prin ce modalitate se poate.
Nu se poate decat cel care le comercilizeaza detine in acest sens autorizatie pentru comercializarea bauturilor accizabile, in cazul dumneavoastra alcool.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Producere, transport ºi comercializare bãuturi alcoolice iscander iscander În calitate de persoană fizică, pot transpotra şi comercializa băuturile alcoolice (vin, ţuică), produse în propria gospodărie fără să plătesc ... (vezi toată discuția)
Achizitionarea de produse accizabile StanescuBogdan StanescuBogdan Buna seara, Sunt un operator economic care desfasoara activitati de distributie si comercializare angro de bauturi alcoolice , produse supuse accizelor. ... (vezi toată discuția)
Amenda contraventionala de 20.000 de lei Laura 86 Laura 86 Buna ziua, Ce poate sa faca o persoana care a fost amendata pt ca avea in autoturismul proprietate personala 66 litri de bautura alcoolica nemarcata. Aceasta ... (vezi toată discuția)