Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... reguli parcare
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

reguli parcare

- o persoana care are autoturismul inmatriculat in alt judet, are dreptul sa obtina autorizatie de parcare in Bucuresti?
- o dubita tip microbuz, (lungimea 6-7m si latimea mai mare decat un autoturism) are voie sa stationeze in parcarea destinata autoturismelor?
-daca resedinta posesorului de autoturism este mult mai mare de 30 m are voie sa obtina autorizatie de parcare in detrimentul altuia care locuieste in imediata apropiere a parcarii?
Incheierea de contract de concesiune loc parcare se realizeaza in temeiul unor norme specaile si in baza documentelor depuse de solicitant
Pentru incheiere contract concesiune loc parcare solicitantul trebuie sa prezinte documente de identitate ,talon in care sa fie consemnate ca are domiciliul stabil in vecinatatea spatiului cu destinatia de loc parcare auto
1. de la primarie, nu;
2. daca este inmatriculata ca autoturism (max 8 locuri), da;
3. exprimarea dvs este neinteligibila, dar consultati regulamentul de alocare al parcarilor, exista la fiecare primarie de sector
adriandimitriu, utilizator