Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Alocația dupa 18 ani
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Alocația dupa 18 ani

Bună ziua. Fica mea a împlinit 18 ani în iulie, din luna august nu a mai primit nimic. În septembrie la începutul clasei a12a a depus cererea de acordare a alocației, (nu are întreruperi sau repetare a anului școlar) nici pana astăzi 22 noiembrie 2019(cererea a fost depusa în septembrie 2019)nu a primit alocația. As dori sa știu ce trebuie făcut? Mulțumesc.
lilianacatana, utilizator
Mergeti la AJPIS si intrebati de cererea fiicei dvs....