Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Declaratie de venit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Declaratie de venit

Buna ziua,inchiriez de vreo luna un apartament in sistem hotelier.Cand trebuie sa declar veniturile sau care sunt pasii pentru a fi legal?Multumesc
Dacă activitate ati început-o în timpul anului 2019, declarația unică trebuie transmisa la autoritățile fiscale competente în termen de 30 de zile de la începere, folosind contul deschis pe numele si cnp-ul dumneavoastra pe spatiul privat virtual.
Va rog sa cititi cu rabdare si sa cautati sa intelegeti materialul de mai jos, care vi se aplica.
[ link extern ]