Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cumparare marijuana
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cumparare marijuana

Salut, acum 3 luni, am vrut sa cumpar aprox 1g de iarba de la un tovaras , i-am dat bani iar acesta s-a dus sa o ia, a venit la scara unde eram eu si alti 2 baieti cand sa pus sa o faca, eu find langa el cu alti baieti, a venit un echipaj de la anti drog si la surprins,(eu nu am fost vazut cu ea sau altceva, doar ca eram langa el) Eu trebuia sa plec undeva, si m-au lasat sa plec(dupa ce a vorbit cu tata si a zis ca trb sa plec cu el) pe ceilalti 2 baieti i-au dus la sectie impreuna cu cel care avea iarba sa dea marturie, acela a recunoscut ca a cumparat-o de la alt baiat, acum dupa 2 luni m-am trezit cu o citate de MARTOR, eu si ceilalti 2(asta fiind a 2 declaratie a lor, a mea fiind prima) okay acum nu stiu ce sa declar sa zic ca nu stiu ce avea acolo la el, sau sa recunosc totul? el nu a mai primit nimic, doar pe martori i-au chemat. sunt minor 17 ani fara alte antecedente
Chepaci25, utilizator
Nu stiu daca stiti dar in caz de trafic de droguri mai toti isi angajeaza avocat ca sa se apere si sa fie consiliati juridic.
Vorbiti cu parintii despre acest lucru.

Discutia cu avocatul se va face confidential si asa veti afla cum trebuie procedat.
Nu exista o formula magica universal valabila si fiecare caz are specificul lui in care abilitatea avocatului poate face in mod decisiv diferenta.
Nu stiu daca stiti dar in caz de trafic de droguri mai toti isi angajeaza avocat ca sa se apere si sa fie consiliati juridic.
Vorbiti cu parintii despre acest lucru.

Discutia cu avocatul se va face confidential si asa veti afla cum trebuie procedat.
Nu exista o formula magica universal valabila si fiecare caz are specificul lui in care abilitatea avocatului poate face in mod decisiv diferenta.