Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... numar posturi compartiment primire urgenta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

numar posturi compartiment primire urgenta

Buna ziua!
Care este numarul minim de asistenti medicali din structura unui Compartiment Primire Urgenta care primeste intre 10000 si 20000 pacienti/an?
Multumesc!
Ordinul nr. 1706/2007 privind conducerea și organizarea unităților și compartimentelor de primire a urgențelor
art.32
b) Posturile minime/UPU sunt prevăzute în anexa nr. 2.
....
[ link extern ]