avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 396 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... numar posturi compartiment primire urgenta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

numar posturi compartiment primire urgenta

Buna ziua!
Care este numarul minim de asistenti medicali din structura unui Compartiment Primire Urgenta care primeste intre 10000 si 20000 pacienti/an?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:31, 25 Noiembrie 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Ordinul nr. 1706/2007 privind conducerea și organizarea unităților și compartimentelor de primire a urgențelor
art.32
...
b) Posturile minime/UPU sunt prevăzute în anexa nr. 2.
....
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Drepturile pacientului in upu guiualina guiualina Buna ziua! Imi poate spune cineva, va rog, care sunt drepturile unui pacient care se prezinta la UPU si care este legislatia care se aplica? De exemplu, ma ... (vezi toată discuția)
Acordarea de sporuri in sanatate barjovanu barjovanu Lucrez la un Spital orasenesc ca asistent medical principal la Camera de garda.In afara de sporul de vechime si sporul de ture nu primesc niciun alt spor,in ... (vezi toată discuția)
Arhiva documente medicale joe17 joe17 Va cer ajutorul intr-o problema .. Care este [b]termenul legal de pastrare in arhiva proprie a unei unitati sanitare, a documentelor medicale[/b] ? Eu am ... (vezi toată discuția)