Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Amplasarea ventilatiei in BOXA
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Amplasarea ventilatiei in BOXA

Recent am achizitionat un apartament , care in boxa are situata o iesire de la ventilatie care ocupa minim jumatate din spatiul aferent . La discutii cu constructorul , nu am reusit nimic , se poate rezolva intr-un fel ? Boxa este trecuta in contract .!!!! Este amplata pe jos si practic spatiul este nefolosibil.
Cititi cu atentie contractul incheiat cu constructorul/ dezvoltatorul si studiati proiectul tehnic (acolo ar trebui sa apara existenta ventilatiei in boxa).
Daca ati semnat si nu vi s-a dat proiectul, aveti o singura solutie - sa deschideti actiune in instanta impotriva constructorului/ dezvoltatorului pentru a va recupera banii platiti pe boxa inutilizabila.