Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie limita de varsta
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie limita de varsta

Bună seara,
La un stagiu de cotizare de 9,3 ani, plus facultate 5 ani,cursuri la zi, pot primi pensie la limita varsta?
Multumesc,
Maria B
Nu, deoarece trebuie sa aveti minim 15 ani de stagiu de cotizare.