Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salarii compensatori
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salarii compensatori

Bună seara. Am și eu o întrebare dacă se poate. Lucrez de un an și 2 luni la o companie care e posibil sa se închidă și sa disponibilizeze tot personalul. Întrebarea mea este sunt obligați sa ofere salari compensatorii și dacă da câte? Mulțumesc
Acordarea salariilor compensatorii este posibila numai daca este prevazuta in c.i.m., in c.c.m. aplicabil sau in reg.intern al angajatorului.
In lipsa unor astfel de prevederi , angajatorul nu are nicio obligatie in acest sens.