Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Acte necesare pentru postnatal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Acte necesare pentru postnatal

Buna ziua.Din data de17ianuarie2018sunt intrata in crestere copil,in luna aprilie nasc al doi lea copil,din ianuarie pana in aprilie voi intra in postnatal,ce acte trebuiesc depuse la munca pentru acest concediu?va multumesc
Buna ziua,
Adeverinta de la AJPIS din care sa rezulte perioada cat ati beneficiat de indemnizatie precum si cuantumul acesteia.
Cu ea mergeti la angajator si reprezinta dovada ca indepliniti stagiul minim de cotizare pentru a beneficia de indemnizatia pentru concediul maternal