Forum Discuţii juridice Executare silită Obligatii angajator catre executor
Discuție deschisă în Executare silită

Obligatii angajator catre executor

Buna ziua,
Ce obligatii are un angajator atunci cand CIM al angajatului cu poprire a incetat de comun acord, in afara de plata retinerilor. Este obligat sa anunte executorul prin adresa oficiala catre acesta? Daca da, exista un termen anume?
Multumesc anticipat!
virgilbrd77, utilizator
Il poate anunta ca sa scape de o eventuala validare de poprire in instanta.
Multumesc! Sa inteleg ca nu este un termen legal stabilit pt notificare?

Aurel Fleancu a scris:

Il poate anunta ca sa scape de o eventuala validare de poprire in instanta.

Nu există un termen reglementat prin lege, deci trebuie anunțat executorul în cel mai scurt timp posibil, pentru a evita neplăceri.
Dapix, utilizator
Va multumesc!