Forum Discuţii diverse Spune-ne cine eşti paralegal
Discuție deschisă în Spune-ne cine eşti

paralegal

Cabinet de avocatură Țabrea Alexandru-Nicolae recrutează paralegal (preferabil student la drept), part-time, condiția sine qua non fiind deținerea unui permis de conducere pentru deplasarea la termenele din provincie.

Candidații sunt rugați să transmită CV-urile la adresa de e-mail: avalexandrutabrea@yahoo.com.

Mulțumesc!
~ Conținut șters la cerere ~
Prin noua formă a art. 186 din Statutul profesiei de avocat, interdicția a fost eliminată!
Într-adevăr, nu există reglementată o asemenea ocupație în Clasificația Ocupațiilor din România, însă eufonia este mai plăcută decât cea de "asistent"!
În plus, nu intenționez să angajez persoane cu studii juridice terminate drept personal auxiliar!
Avocat Tabrea Alexandru, Avocat
~ Conținut șters la cerere ~