Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... absente nemotivate + CM
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

absente nemotivate + CM

Buna ziua.
Un salariat al carui CM se terminase, nu s-a prezentat la serviciu urmatoarele 3 zile, timp in care a fost suspendat in Revisal pe motiv de absente nemotivate. A 4-a zi, angajatul vine cu CM, in continuarea celui initial.
Ce se poate face in acesta situatie?
Legal totul e corect ,angajatul beneficiază de dreptul lui la CM ,dar angajatorul teoretic trebuia anuntat de continuarea CM.

Editat: citare mesaj anterior

p.s.
Nu mai citati mesajele in intregimea lor ... este o incalcare a Regulamentului acestui Forum.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Se fac rectificarile cuvenite , daca are concediu medical in contnuare.