Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Anulare PV in instanta
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Anulare PV in instanta

Daca solicit anularea in instanta a unui pv al AG, care nu este conform legii ( am 99,9% sanse sa fie anulat) pot solicita Asociatiei sa suporte cheltuielile de judecata ?
Partea care pierde procesul urmează a fi obligată, la cererea părții interesate, să
plătească cheltuieli de judecată!
Multumesc mult!

Avocat Tabrea Alexandru a scris:

Partea care pierde procesul urmează a fi obligată, la cererea părții interesate, să
plătească cheltuieli de judecată!