Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Exista fapta fără sa lovești?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Exista fapta fără sa lovești?

Vreau sa știu și eu dacă am oprit langa 2 băieți care mi-au batut verisoarul primar și l-au și tăiat punându-i viața in pericol i-am rugat frumos să-l lase in pace sa nu-l mai bata mi-au zis sa ma dau jos din mașina ca ma taie eu i-am speriat cu mașina indreptunduma către ei fără sa ating pe niciunul din ei.politia a făcut proces verbal ca din supravegherea camerelor nu am lovit pe nimeni
Buna seara!
Teoretic, exista fapta fara sa lovesti. In speta dvs, parerea mea este ca nu ati putea fi tras la raspundere pt asta.