Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Prins la volan cu carnet anulat
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Prins la volan cu carnet anulat

Buna ziua
In 2018 am fost prins la un control de rutina cu carnetul anulat. Alcoolemia zero. Conduceam o masina de firma,seful nu stia ca sunt fara carnet,Dupa cum va dati seama,avand carnetul anulat , am mai avut o condamnare cu suspendare, pedeapsa care a care a fost reabilitata in 2016.
Cu o aparare buna este posibil condamnare cu suspendare sau amnare.Multumesc
Daca a intervenit reabilitarea pentru pedeapsa anterioara, este posibil.
Da, trebuie vazut momentul exact in care ati comis fapta.
Ar fi insa bine sa aveti avocat care sa faca o pledoarie foarte buna ca sa va sporiti sansele la o solutie cat se p9ate de favorabila si sa nu riscati inchisoarea.
multumesc
multumesc,,era dimineata la aprox ora 8,, mergeam catre munca,, am contactat deja avocat care sa ma reprezinte