Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Momentul intrarii in vigoare a unei Hotarari ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Momentul intrarii in vigoare a unei Hotarari judecatoresti

O hotarare judecatoreasca aflata in ultima instanta (nu mai este cale de atac) de dizolvare a unei asociatii pronuntata pe 1 decembrie (am vazut asta pe net, pe scurt, continutul hotararii), isi produce efectele din momentul pronuntarii (1 dec) sau din momentul in care o primesc? Daca se poate si articolul care reglementeaza acest aspect? Adica pot sa ma fac ca nu stiu si sa continui activitatea ca si pana atunci? Multumesc.
anamaria13, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc mult, am inteles nuanta.