avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 531 soluții astăzi
Forum AvocatNet Italia Carti de identitate, acte de stare ... Divorț
Discuție deschisă în Carti de identitate, acte de stare civila, pasapoarte, vize

Divorț

Cum trebuie sa arate o declarație pe propria răspundere pentru schimbarea numelui după divorț în Italia
Cel mai recent răspuns: Palaghita , utilizator 13:45, 17 Decembrie 2019
Buna seara,
Solicitati ajutorul unui avocat italian.
Am avocat italian dar ei nu știu ca aici legile sunt diferite


Av. Gabriel Klein Kiritescu a scris:

Buna seara,
Solicitati ajutorul unui avocat italian.

Declarația pe
proprie răspundere o faceți la notar!
Știu ca se face la notar dar aici în Italia mi au spus ca ei nu au făcut niciodată și nu știu sa facă. De asta nu știu cum sa fac

Avocat Tabrea Alexandru a scris:

Declarația pe
proprie răspundere o faceți la notar!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Schimbare nume minor crina_nico crina_nico buna seara ..care sunt regulile pentru a trece copilul pe numele tatalui( cu acordul tatalui) tatal italian ,nu suntem casatoriti dar locuim impreuna in ... (vezi toată discuția)
Procedura schimbare nume dupa divort in italia nrtekk nrtekk Buna ziua, spuneti-mi si mie va rog care este procedura in situatia urmatoare: sora mea a dat divort in Italia, s-a definitivat tot, s-a dat pronuntarea, dupa ... (vezi toată discuția)
Renuntarea la un nume pt dobandire cetatenie misu183 misu183 Buna ziua! Am o ruda stabilita in Italia de mai bine de 16 ani, divortata in Romania din 1996 si recasatorita cu un italian in 2015. In urma divortului din ... (vezi toată discuția)