Forum AvocatNet Italia Carti de identitate, acte de stare ... Divorț
Discuție deschisă în Carti de identitate, acte de stare civila, pasapoarte, vize

Divorț

Cum trebuie sa arate o declarație pe propria răspundere pentru schimbarea numelui după divorț în Italia
Buna seara,
Solicitati ajutorul unui avocat italian.
Am avocat italian dar ei nu știu ca aici legile sunt diferite

Av. Gabriel Klein Kiritescu a scris:

Buna seara,
Solicitati ajutorul unui avocat italian.

Declarația pe
proprie răspundere o faceți la notar!
Știu ca se face la notar dar aici în Italia mi au spus ca ei nu au făcut niciodată și nu știu sa facă. De asta nu știu cum sa fac

Avocat Tabrea Alexandru a scris:

Declarația pe
proprie răspundere o faceți la notar!