Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... incadrare gresita a unei contraventii
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

incadrare gresita a unei contraventii

Buna ziua. Se poate contesta un proces verbal de contraventie pentru ridicarea unui autoturism stationat neregulamentar, in conditile in care se mentioneaza in proces ca a fost ridicat, mutat in baza art 203 alin 1 din HG 1391/2006, insa la acest articol nu se mentioneaza decat de anularea permiselor de conducere. Ridicarea se mentioneaza in oug 195/2002 art 64. Fapta a fost incadrata corect, dar la pct c ridicarea autoturismului se mentioneaza ca se face in baza art 203 alin 1 din HG 1391/2006, unde de fapt e altceva
~ Conținut șters la cerere ~