Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... calcul suprafata utila
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

calcul suprafata utila

Cum se calculeaza suprafata utila a casei scarii pt. parter si 2 nivele
Casa scarii reprezinta parte comuna condominiu
Pentru ce aveti nevoie de suprafata respectiva?
Informatiile le puteti obtine analizand cartea tehnica a constructiei
Casa scarii daca este proprietate intra la suprafata utila,de aceea am intrebat cum se calculeaza deoarece intra numai suprafata palierelor nu si rampele, dar la parter apare suprafata de sub rampa-aceea intra la suprafata utila sau nu ?
Nu gasesc pe net si de aceea am pus aceasta intrebare.
Casa scarii daca este proprietate intra la suprafata utila,de aceea am intrebat cum se calculeaza deoarece intra numai suprafata palierelor nu si rampele, dar la parter apare suprafata de sub rampa-aceea intra la suprafata utila sau nu ?
Nu gasesc pe net si de aceea am pus aceasta intrebare.