avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 936 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... calcul suprafata utila
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

calcul suprafata utila

Cum se calculeaza suprafata utila a casei scarii pt. parter si 2 nivele
Cel mai recent răspuns: Popescu V. Alexandru , utilizator 18:43, 17 Decembrie 2019
Casa scarii reprezinta parte comuna condominiu
Pentru ce aveti nevoie de suprafata respectiva?
Informatiile le puteti obtine analizand cartea tehnica a constructiei
Casa scarii daca este proprietate intra la suprafata utila,de aceea am intrebat cum se calculeaza deoarece intra numai suprafata palierelor nu si rampele, dar la parter apare suprafata de sub rampa-aceea intra la suprafata utila sau nu ?
Nu gasesc pe net si de aceea am pus aceasta intrebare.
Casa scarii daca este proprietate intra la suprafata utila,de aceea am intrebat cum se calculeaza deoarece intra numai suprafata palierelor nu si rampele, dar la parter apare suprafata de sub rampa-aceea intra la suprafata utila sau nu ?
Nu gasesc pe net si de aceea am pus aceasta intrebare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Scutire plata intretinere lift ursulina ursulina Bună seara! Ca administrator la o as. de proprietari am o problemă care mi s-a pus în faţă abia acum, după 4 ani de activitate. Blocul nostru are o ... (vezi toată discuția)
Cotă parte indiviză pentru case în ansamblu rezidențial adrian.miu adrian.miu Cum se calculează cota parte indiviză în cazul proprietăților case + curte la un ansamblu rezidențial? Proprietarii din ansamblul rezidențial nu detin ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. un locatar nou ne solicita aprobarea unei rampe pentru ... adm.borodi adm.borodi Buna ziua. Un locatar nou ne solicita aprobarea unei rampe pentru accesul unei persoane cu handicap pe scarile de la parter (casa scarii). V-as ruga sa-mi ... (vezi toată discuția)