Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Corelare doc cadastrala - autorizație
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Corelare doc cadastrala - autorizație

Dorim sa cumpărăm o casa prin credit bancar dar s a constatat ca doc cadastrala nu bate cu autorizația , suprafețele din releveu / doc sunt mai mari decât autorizația emisă inițial s a prezentat un cadastrist la fata locului și suprafețele coincide co documentația Cadastrala / releveele emise dar nu s a respectat autorizația
Banca ne a solicitate edificarea aceste situații in vederea finanțării
Cum se poate rezolva aceasta situație ?
Davluy, utilizator