Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Imputernicire
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Imputernicire

Sotul ma are împuternicita pe contul lui ca sa pot scoate bani.... noi suntem in proces de divort, el mi-a spus sa scot bani de pe cont pentru cheltuielile casei, iar acum vrea sa imi faca rau si imi spune sa îi înapoiez sumele.... Întrebarea mea este daca ma poate face sa i le restitui? Precizez ca Divortul era pe rol in instanta cand au fost scosi , si avem si regim matrimonial separat
123456anca, utilizator
Buna ziua,
Daca acei bani puteti dovedi ca au acoperit cheltuielile normale al casei (cora de 1/2 ce ii revine) atunci NU!
Pai si daca nu am cum sa dovedesc? ..... ca eu nu m-am asteptat sa faca asta, si nu am pastrat bonuri si chitante