Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Renovare acoperis
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Renovare acoperis

Buna dimineata

As vrea sa va intreb, pot sa scad din impozitul de chirie costuri, ca renovare blocului, de pilda renovarea acoperisului?
Am platit pro apartment 3000 Ron.

Astept raspunsul d.voastra.

Cu stima

Stefan
Acoperisul condominiului reprezinta parte comuna a carei intretinere si administrare intra in responsabilitatea asociatiei de proprietari si a locatarilor
Reparatiile la partile comune,legal sunt suportate de catre proprietari
Daca insa prin contractul de locatiune locatarul accepta sa suporte si c/v reparatii parti comune iexecutate in perioada d ederulare contract,atunci puteti recupera respectiva suma