Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Conditii calatorie minori
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Conditii calatorie minori

Pot calatori cu minori din uk in spania fara procura ???Tatal ramane in uk .Vreau sa stiu daca am nevoie de procura !mutlumesc!
gi-jane2, moderator
minorii pleaca din uk si merg in spania fara sa treaca prin romania? nu se aplica legea romana, intrebati-i pe britanici/ spanioli. daca trec prin romania, la iesirea din tara veti avea nevoie de acordul tatalui
Nu aveti nevoie de acordul scris si autentificat al tatalui.
gi-jane2, moderator