Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua , pot calatori alaturi de fiul meu minor , ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua , pot calatori alaturi de fiul meu minor , din spania ...

Buna ziua , pot calatori alaturi de fiul meu minor , din spania in Marea britanie fara procura de acord a tatalui?
Și în caz că veți reuși, dacă tatăl va sesiza autoritățile, se va considera că este vorba despre o deplasare nelegală a copilului, adică răpire internațională de copii.

Adrian ALBU a scris:

Și în caz că veți reuși, dacă tatăl va sesiza autoritățile, se va considera că este vorba despre o deplasare nelegală a copilului, adică răpire internațională de copii.

tatal copilului este in spania , si este deacord cu plecare, ne-a facut deja procura , dar din neatentie nevorbit foarte bine limba, a pus ca pot calatori doar Spania- Romania . Urmand ca noi sa mergem la el in spania si de acolo sa plecam in anglia incepand copilul scoala, iar cei de la munca nu ii mai ofera liber sa poata merge iar la ambasada sa faca o alta procura.