avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 434 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Legea oxigen PMB
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Legea oxigen PMB

Bună ziua,
As vrea sa știu dacă art. 4, alin. i din hotărârea 539-2019, a PMB (vinieta oxigen) este discriminatorie fata de posesorii de autovehicule cu norma euro 2 sau 4 cu funcționare pe GPL.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 08:26, 25 Decembrie 2019
vinieta oxigen, cum ii spuneti, se refera la autovehicule si nu la posesorii lor.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Se poate afirma asa ceva , intrucat numai pentru Euro 3 care functioneaza cu GNL,GPL SI GNC exista exceptia.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pmb vinieta oxigen / intre ce ore am voie sa intru in bucuresti ? IonIoanaAnca IonIoanaAnca Buna ziua! Intrebarea mea e legata de hotararea PMB de a introduce vinieta OXIGEN, adoptata in 24 oct.. Nu a fost publicata pe site iar eu ma refer la ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa auto dupa 15.02.2010 Pilu Pilu Buna seara, 1. As dori sa intreb daca stie cineva, daca se admit cererile de chemare in judecata pentru recuperarea taxei de poluare pentru autovehicule ... (vezi toată discuția)
Decizii - administrativa si juridica - contradictorii hot_oliviu hot_oliviu Solicitarea se refera la un litrigiu cu un vecin privind citiva arbori plantati la mai putin de 2m de hotar (cum prevede art. 613 CCiv). Sint doua acte ... (vezi toată discuția)