Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Legea oxigen PMB
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Legea oxigen PMB

Bună ziua,
As vrea sa știu dacă art. 4, alin. i din hotărârea 539-2019, a PMB (vinieta oxigen) este discriminatorie fata de posesorii de autovehicule cu norma euro 2 sau 4 cu funcționare pe GPL.
vinieta oxigen, cum ii spuneti, se refera la autovehicule si nu la posesorii lor.
Se poate afirma asa ceva , intrucat numai pentru Euro 3 care functioneaza cu GNL,GPL SI GNC exista exceptia.