Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Imobiliare
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Imobiliare

Buna ziua! Vreau sa cumpar o garsoniera de 24 mp ,are cf individual,acte in regula,idee este ca nu are nr de apartament,ce ma sfatuiti in acest sens? Il pot abtine ulterior? Costa mult,dureaza mult? Va multumesc!
Poate nu are adresa actualizata. Acest lucru se poate face foarte usor cu o adeverinta de la primarie. La cartea funciara apartamentele sunt numerotate prin nr. de unitate individuala, deci apartament dumneavoastra are poate forma de XXXXX-C1-U1 unde xxxxx este nr. cad. C1 numarul cladirii si U1 numarul apartamentului.