avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 714 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Imobiliare
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Imobiliare

Buna ziua! Vreau sa cumpar o garsoniera de 24 mp ,are cf individual,acte in regula,idee este ca nu are nr de apartament,ce ma sfatuiti in acest sens? Il pot abtine ulterior? Costa mult,dureaza mult? Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Vladislav20 , utilizator 21:31, 15 Ianuarie 2020
Poate nu are adresa actualizata. Acest lucru se poate face foarte usor cu o adeverinta de la primarie. La cartea funciara apartamentele sunt numerotate prin nr. de unitate individuala, deci apartament dumneavoastra are poate forma de XXXXX-C1-U1 unde xxxxx este nr. cad. C1 numarul cladirii si U1 numarul apartamentului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Semnificatie simboluri carte funciara victorm86 victorm86 Detin un extras de carte funciara de informare cu numar cadastral ce are la sfarsit simcolurile C1-U8 ( forma xxxx-C1-U8). Doresc sa stiu ce inseamna ... (vezi toată discuția)
Lamuriri cu privire la un extras de carte funciara, intabulare drept de proprietate absent pentru unele corpuri de cladire luciantiseanu luciantiseanu Buna ziua! Continuand aventura mea in incercarea de a-mi cumpara o casa (am mai postat o intrebare pe acest subiect), impreuna cu banca am descoperit o noua ... (vezi toată discuția)
Extras de carte funciara nr cadastral ContSters200727 ContSters200727 Buna ziua. Constructorul a reusit sa schimbe destinatia demisolului pe care l-am cumparat din spatiu tehnic in apartament (locuinta). O persoana cu studii ... (vezi toată discuția)