Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Rezilierea înțelegere amiabilă
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Rezilierea înțelegere amiabilă

Bună ziua! Am fost implicat într-o tamponare ușoară fără victime sau obiecte, doar i-am zgâriat bara spate a unui logan. Am convenit să completăm formularul de amiabilă, zis și făcut! La 6 zile de la eveniment ma sunat păgubitul cerându-mi suma de 1000ron precum că el a reparato și pe el nu îl mai interesează amiabila în contextul în care el nu a sunat la asigurător să se programeze la constatare, eventual vedea și suma cu care putea fi despagubit, deși formularul este completat și semnat de amândoi, plus câteva amenințări! Mulțumesc anticipat pentru răspunsuri!
Buna ziua

Nu sunteti obligat la nicio despagubire atat timp cat ati completat formularul de constat amiabil si aveati polita RCA in termenul de valabilitate.

Numai bine!
Manuela Rășină, administrator