Forum Discuţii juridice Executare silită Contestatie
Discuție deschisă în Executare silită

Contestatie

Buna ziua.revin cu o intrebare la dumneavoastra in speranta ca ma veti ajuta într-un fel.Am inteles ca termenul de formulare a unei contestații, acel termen de 15 zile ,a căzut.se aplica și în cazul acol procese pierdute pe baza tardivitatii?
Este adevărat, că termenul pentru a depune contestație la executare silită, este de 15 zile calendaristice de la data la care ați luat la cunoștință că sunteți executat silit.
Asta.stiu...dar a apărut în spațiul public,ca poti sa faci întâmpinare și după cele 15 zile.
Ce treabă are întâmpinarea cu contestația`? Sau ce legătură aveți dumneavoastră cu întâmpinarea`?
Sunteți debitor, sau creditor? Întâmpinare este forma de apărare a pârâtului, la acuzele reclamantului.
ve rog sa expuneti detaliat situatia, ca nu se intelege ce vreti de fapt, sa aflati.