Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Lipsa acord al vecinilor
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Lipsa acord al vecinilor

Buna seara, cum poate obține o societate comercială autorizația de funcționare fără acordul vecinilor de pe hotar?
De obicei se cere acordul vecinilor pentru autorizarea activităților. Ce fel de autorizație doriți să obțineți ?

Adrian ALBU a scris:

De obicei se cere acordul vecinilor pentru autorizarea activităților. Ce fel de autorizație doriți să obțineți ?

S a dat un acord cu privire la autorizarea activităților ,in baza unei convenții notariale cu condiția antifonarii clădirii , lucru pe care nu l a făcut și nici nu au cererea semnată de vecini autorizație iar ei nu respecta nivelul de zgomot, organizează petreceri cu muzica live și in casa se ajunge la un nivel de zgomot de 45-50decibeli , și nu se tine cont de ora , nu se respecta programul de funcționare , atitudinea este ofensatoare când
spunem ca se aude f tare și sa încerce sa ia măsuri pt diminuarea zgomotului
ajungând pana la amenințări .
crys_1410, utilizator
Mergeți și faceți o sesizare către autoritatea care a emis autorizația.