avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 666 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Testamentul
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Testamentul

Eu am acte de moștenitoare pe casa i-am făcut soțului un testament și vreau să știu dacă îl pot anula va mulțumesc mult
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 17:15, 30 Decembrie 2019
da, daca l-ati facut la notar, il puteti revoca. Daca e d emana, il puteti rupe.
Sotul mosteneste oricum prin lege.
aveti copii ?
Ati intabulat casa pe numele dvs ?
Casa am moștenito de la părinți și vreau să fac acte nepoților soțul este în viață și vreau să anuleze testamentul făcut lui
Vreau sa le dau casa nepoților soțul sta la mine in casa moștenită de la părinți mei vreau sa le fac acte de vânzare cumpărare cu clauza
Ultima modificare: Luni, 30 Decembrie 2019
Ana Maria Dumitrica, utilizator
Daca vreti sa faceti acte nepotilor, nu mai e nevoie sa mai revocati testamentul.
Cu sotul aveti ceva bunuri in comun ?
Ce acte vreti sa faceti cu nepotii mai exact ?
Pt a completa un mesaj, apasati pe modifica, nu postati mesaje consecutive.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Se da următoarea situatie: soțul are un apartament (înaintea ... gabyela gabyela Se da următoarea situatie: Soțul are un apartament(înaintea căsătoriei) cumpărat cu banii din moștenire și diferența de bani donata de la frații ... (vezi toată discuția)
Mostenire contzmir contzmir Buna ziua, Am si eu o speta si sper sa ma ajutati. Este vorba de mostenitorii unei persoane X care este vaduv si nu are copii. Cum nu are sotie si nici ... (vezi toată discuția)
Intrebare despre donatie avica avica Buna ziua! As vrea sa stiu ce trebuie facut si ce acte trebuie ca unul dintre soti sa treaca partea lui dintr-un contract vanzare-cumparare celuilalt si ... (vezi toată discuția)