Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Testamentul
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Testamentul

Eu am acte de moștenitoare pe casa i-am făcut soțului un testament și vreau să știu dacă îl pot anula va mulțumesc mult
da, daca l-ati facut la notar, il puteti revoca. Daca e d emana, il puteti rupe.
Sotul mosteneste oricum prin lege.
aveti copii ?
Ati intabulat casa pe numele dvs ?
Casa am moștenito de la părinți și vreau să fac acte nepoților soțul este în viață și vreau să anuleze testamentul făcut lui
Vreau sa le dau casa nepoților soțul sta la mine in casa moștenită de la părinți mei vreau sa le fac acte de vânzare cumpărare cu clauza
Ana Maria Dumitrica, utilizator
Daca vreti sa faceti acte nepotilor, nu mai e nevoie sa mai revocati testamentul.
Cu sotul aveti ceva bunuri in comun ?
Ce acte vreti sa faceti cu nepotii mai exact ?
Pt a completa un mesaj, apasati pe modifica, nu postati mesaje consecutive.