avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 137 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Cesiune parti sociale SRL
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Cesiune parti sociale SRL

Un asociat unic cesioneaza partile sociale a unei SRL cu vechime 5 ani activitate in strainatate. Cum se evalueaza partile sociale. Care ar fi pretul unei astfel de societati. Mentionez ca societatea este cu toate platile la zi.
Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: StrV , utilizator 15:20, 6 Ianuarie 2020
Singurul care poate sa stabileasca clar pretul este un evaluator ANEVAR.
Va recomand sa studiati www.anevar.ro si sa contactati de acolo unul
Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Societate comerciala infiintata de asociatie ianliana ianliana cum poate o asociatie sa infiinteze o societate comerciala? cine va avea calitatea de asociat unic sau actionar? e o procedura distincta de infiintarea unui ... (vezi toată discuția)
Radiere srl / ce se intampla cu activele firmei dansara2002 dansara2002 Buna ziua, Am un SRL pe care nu mai am activitate de ceva vreme pe care vreau sa o radiez de la registrul comertului. Ce se intampla in acest caz cu ... (vezi toată discuția)
Procedura retragere asociat din srl QED QED Asociata in cauza este plecata definitiv din tara si este de acord sa se retraga (are 49%). Care este procedura de urmat la Registrul comertului? Am inteles ... (vezi toată discuția)