Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Accident
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Accident

Pot sa optin despăgubiri morale în urma unui accident?
Buna ziua, in masura in care ati fost vatamata fizic sau psihic/emotional, legislatia prevede ca aveti dreptul la obtinerea de daune morale pentru repararea prejudiciului moral cauzat.
Cu stima.