avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 954 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Accident
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Accident

Pot sa optin despăgubiri morale în urma unui accident?
Cel mai recent răspuns: Avocat Herghelegiu Bogdan , Avocat 14:03, 4 Ianuarie 2020
Buna ziua, in masura in care ati fost vatamata fizic sau psihic/emotional, legislatia prevede ca aveti dreptul la obtinerea de daune morale pentru repararea prejudiciului moral cauzat.
Cu stima.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Accident rutier owyvan owyvan Buna ziua, in data de 08. 09.2015 in timp ce se deplasa la servici, sotia mea a fost lovita de un autoturism pe trecerea de pietoni, fiind dusa la spital cu ... (vezi toată discuția)
Daune morale Cristea_C Cristea_C Buna ziua, Va rog sa imi spuneti cum pot calcula daunele morale pentru 75 de zile de ingrijiri medicale. De asemenea persoana in cauza nu mai poate lucra si ... (vezi toată discuția)
Ce despagubiri pot cere persoanei vinovate de accidentul rutier in care am fost implicat? danielmoldovan danielmoldovan Buna ziua! Acum 2 saptamani am suferit un accident rutier, impact frontal, in urma caruia am stat 7 zile in spital, timp in care am fost operat la picior, ... (vezi toată discuția)