Forum AvocatNet Italia Relatia cu autoritatile condamnare si amenda in Italia
Discuție deschisă în Relatia cu autoritatile

condamnare si amenda in Italia

am avut o condamnare cu executare si amenda in Italia, am fost arestata in Romania si am cerut sa execut aici pedeapsa. Statul roman a recunoscut condamnarea cu executare dar nu si amenda. Am executat condamnarea. Fata de statul italian eu mai am amenda de platit? Daca merg in Italia se poate sa fiu retinuta de autoritati?
Buna ziua!

Cu siguranta v-a ramas amenda de platit in Italia. Nu stiu daca puteti fi retinuta de autoritatile de acolo, intrucat nu stiu care sunt legile acolo. Vedeti sa nu se fi prescris achitarea amenzii si sa nu mai trebuiasca sa o platiti.

Cu stima.