Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Marire pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Marire pensie

Buna ziua,

Sunt pensionara din 2015, am o pensie de 533 lei, dar obtin indemnizatia de 704 lei. As dori sa stiu daca exista posibilitatea sa imi maresc pensia contribuind cu plati suplimentare astfel incat pensia sa depaseasca indemnizatia de 704 lei? Daca se poate, ma puteti directiona asupra pasilor pe care ii pot urma?

Va multumesc anticipat,
Ionescu Elena
Nu se poate, decât dacă v-ați angaja cu un salariu de cel puțin 5000 de lei, și să lucrați vreo 5 ani.
Altă posibilitate nu aveți, și nici nu v-ar ține buzunarul.