avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1055 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... pot sa ma angajez c.j. daca nu am diploma de licenta?
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

pot sa ma angajez c.j. daca nu am diploma de licenta?

dragi consilieri juridici cu experienta si cunostinte in domeniu,am terminat fac de drept in 2001 dar nu am apucat sa-mi dau licenta alegand sa "ies"o vreme din tara.
Acum am revenit si as dori sa ma angajez la propria firma ca si consilier juridic.
Cf L.514/2003 nu pot fi consilier juridic daca nu sunt licentiat!
precizez ca nu intentionez sa reprezint alte firme!
Pe cine poate deranja incadrarea mea pe acest post?:)chiar daca nu am inca licenta!
Voi ce ziceti?
multumesc!
Cel mai recent răspuns: Gavril , utilizator 00:22, 18 Iunie 2006
nu ai studii juridice finalizate corespunzatoare pt. acest post.



~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Consilier juridic debutant sau gr.iv? frantzmusa frantzmusa Lucrez intr-o institutie publica, sunt angajata cu contract de munca pe durata nedeterminata de timp, nu sunt functionar public. Sunt incadrata pe o functie ... (vezi toată discuția)
Vechime in profesii juridice, inainte de a obtine licenta? COSTACHE AURORA COSTACHE AURORA Doresc sa supun atentiei dumneavoastra urmatoarea situatie: sunt angajata de mai bine de un an de zile ca si consilier juridic angajata cu contract de munca in ... (vezi toată discuția)
Cum pot sa devin consilier juridic? Mikiro24 Mikiro24 Buna seara.Va rog sa-mi spuneti si mie care sunt pasii de urmat pt a deveni Consilier Juridic?Mentionez ca sunt doar absolventa a facultatii de Stiintele ... (vezi toată discuția)