Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... pot sa ma angajez c.j. daca nu am diploma de licenta?
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

pot sa ma angajez c.j. daca nu am diploma de licenta?

dragi consilieri juridici cu experienta si cunostinte in domeniu,am terminat fac de drept in 2001 dar nu am apucat sa-mi dau licenta alegand sa "ies"o vreme din tara.
Acum am revenit si as dori sa ma angajez la propria firma ca si consilier juridic.
Cf L.514/2003 nu pot fi consilier juridic daca nu sunt licentiat!
precizez ca nu intentionez sa reprezint alte firme!
Pe cine poate deranja incadrarea mea pe acest post?:)chiar daca nu am inca licenta!
Voi ce ziceti?
multumesc!
nu ai studii juridice finalizate corespunzatoare pt. acest post.