Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit Auto Restant...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit Auto Restant...

salut...am 2 intrebari:

1. poate oricine verifica situatia platilor de impozit la o masina auto ?
2. ce implica NEplata impozitului la masina mai multi ani la rand ?

ca sa expun putin mai detaliat problema...

acum 5 ani eram asociat intr o firma si la plecare din firma am luat legal cu mine o masina auto...adica firma mi a vandut pe factura acea masina...normal obligatia mea era sa incep demersurile clasice pentru a trece masina pe numele meu ca persoana fizica...eu NU am facut acest lucru...in continuare masina e pe firma respectiva pe talonul auto vorbind...fiscal habar nu am ce modificari s au facut sau daca s au facut...problema e ca nu stiu si nici nu pot afla daca firma in care am fost asociat a scos o de la impozit...pe numele meu nu apare la impozit...deci de asta intrebarile de mai sus...cum pot afla situatia cat mai subtil posibil sa nu starnesc musuroiul de taxe si impozite care sa vina navala peste mine :):):)

ok merci in avans
Legal la rolul fiscal are acces titularul si autoritatile in drept
Neplata obligatiilor la buget genereaza debite,pentru recuperarea carora creditorul autoritatea fiscala va incheia dosar de urmarire a debitorului
Dv datorati obligatii la buget de la momentul achizitiei bunului mobil de la incheierea facturii cu penalitatile aferente