avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 545 soluții astăzi
Forum AvocatNet Italia Carti de identitate, acte de stare ... Carte de identitate
Discuție deschisă în Carti de identitate, acte de stare civila, pasapoarte, vize

Carte de identitate

Pot face prima carte de identitate a copilului meu daca avem domiciliul in strainatate?
Cel mai recent răspuns: avocatmaria , utilizator 21:37, 10 Aprilie 2020
in Romania sau in Italia?? explicati situatia>>> CE varsta are copilul si unde doriti/ in ce tara/ sa i faceti carte de identitate?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Probleme intocmire act identitate si permis conducere din strainatate florialex florialex Buna ziua, Cum se poate face act identitate unui copil la varsta de 14 ani, si tatalui său care i-a expirat, la fel si permisul de conducere în lipsa unei ... (vezi toată discuția)
Carte de identitate Mihaela Fagadau Mihaela Fagadau Locuiesc in Italia de 16 ani, in Romania nu am o locuinta personala si nu am rude. Vreau sa stiu ce acte imi trebuie pt reinoirea cartii de identitate (imi ... (vezi toată discuția)
Dubla cetatenie minor 14 ani Gogolino Gogolino Buna seara.Poate cineva sa ma lamureasca intr-o problema ? Eu sunt romanca ,casatorita cu un italian si am un baiat care a implinit 14 ani in februaie. I-am ... (vezi toată discuția)