Forum AvocatNet Italia Relatia cu autoritatile Persoana disparuta
Discuție deschisă în Relatia cu autoritatile

Persoana disparuta

Vreau urgent sa știu cui trebuie sa ma adresez dacă a dispărut o persoana in virsta care lucra de 15 ani în Italia dar nu știu dacă are acte de la ultimul loc de munca,, îngrijea batrini,, și în seara de joi și a cumpărat bilet de la o agenție pt a ma vizita în Germania. Ea a zis ca are autobuz vineri seara și eu am fost simbata dimineața în Frankfurt dar ea nu a fost. Este f greu ca nu au vrut cei de la agenție sa ne spună telefonic dacă ea a urcat sau nu în autobuz. De vineri după masa are telefonul închis. Întrebarea mea este unde trebuie sa ma adresez, la care poliție, din Italia, Germania sau România?
Da