Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cand indeplinesc conditiile de pensionare?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cand indeplinesc conditiile de pensionare?

Ma numesc Pop Viorel, nascut in 25,06,1966. Total stagiu de cotizare este 35 ani, 1 luna, 3 saptamani si 6 zile. Vechimea se compune din urmatoarele. 32 ani, 8 luni, 3 saptamani 6 zile timp efectiv lucrat. 1 an si 5 luni, armata. 1 an somaj. Mentionez ca am 15 ani 4 luni si o saptamana de Grupa 1 (speciala) de munca pana la 04.01.2001 si 10 ani 11 luni si o saptamana, grupa Deosebita de munca, Data angajarii 12,07,1984.
Va multumesc!
Limita de varsta la 53 ani si 10 luni.
Cand trebuie sa depun actele, la inplinirea varstei 53 ani si 10 luni sau inainte. Am inplinit 53 si 6 luni
Va multumesc!
vio_pop40, utilizator
Incepand cu ziua in care impliniti varsta de 53 ani si 10 luni.