Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Indemnizație
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Indemnizație

Buna!!
Acum 4 luni de zile am născut, in septembrie am bagat dosarul pentru alocați!!
Doamna de acolo mi.a zis sa fac acte si pentru indemnizație, caci o sa iau deoarece am mera la liceu in ultimele 12 luni...
De lucrat nu am lucrat...
I am dus adeverința de liceu precum am frecventat in ultimile 12 luni, dar se pare ca nu m.am încadrat...
Imi poate spune cineva daca chiar se da indemnizație precum am mers la școală in ultimele 12 luni? Mulțumesc pentru eventualele răspunsuri!
Beneficiati de indemnizatie, daca ati frecventat cursurile de zi ale unei scoli in ultimele 12 luni anterioare datei nasterii copilului.
Atunci de ce mi sa zis ca nu ma incadrez?
Eu m.am lasat de scoala pe 23 octombrie anul trecut, si de nascut am nascut in septembrie anul acesta
Enea lucia, utilizator
Mergeti la AJPIS si interesati-va ,nu la Primarie.
Sper sa se rezolve pana la urma...