avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 940 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Indemnizație
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Indemnizație

Buna!!
Acum 4 luni de zile am născut, in septembrie am bagat dosarul pentru alocați!!
Doamna de acolo mi.a zis sa fac acte si pentru indemnizație, caci o sa iau deoarece am mera la liceu in ultimele 12 luni...
De lucrat nu am lucrat...
I am dus adeverința de liceu precum am frecventat in ultimile 12 luni, dar se pare ca nu m.am încadrat...
Imi poate spune cineva daca chiar se da indemnizație precum am mers la școală in ultimele 12 luni? Mulțumesc pentru eventualele răspunsuri!
Cel mai recent răspuns: Enea lucia , utilizator 19:34, 9 Ianuarie 2020
Beneficiati de indemnizatie, daca ati frecventat cursurile de zi ale unei scoli in ultimele 12 luni anterioare datei nasterii copilului.
Atunci de ce mi sa zis ca nu ma incadrez?
Eu m.am lasat de scoala pe 23 octombrie anul trecut, si de nascut am nascut in septembrie anul acesta
Ultima modificare: Joi, 9 Ianuarie 2020
Enea lucia, utilizator
Mergeti la AJPIS si interesati-va ,nu la Primarie.
Sper sa se rezolve pana la urma...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizație creștere copil Gabriella1431 Gabriella1431 Bună ziua. In ultimii 2 ani am frecventat o postliceala seral cu frecventa zilnică. Aș vrea să știu dacă pot lua indemnizație. Scoala am terminat-o în ... (vezi toată discuția)
Mi s-a spus ca trebuie sa merg in continuare la scoala pentru a primi indemnizatie ccc mariana.maxim mariana.maxim Buna ziua am fost la primarie si mi s a spus ca trebuie sa merg in continuare la scoala chiar daca am nascut pentru a primi indemnizatie CCC mentionez ca eu ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil pentru eleva la postliceala asistenti medical manuela-mona manuela-mona Buna seara sunt eleva la scoala postliceala in anul III ... nu am mai fost angajat din 2008 ...dar am platit asigurare de sanatate la C.A.S.... in ianuarie fac ... (vezi toată discuția)