Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune

m-am prezentat la notar pt succesiune si am dobandit certificat de calitate de mostenitori(maam,sora si eu)si certificat suplimentar de calitate de mostenitor -am constatat ca spatiile construite in urma cu 20 ani de parinti nu au avut autorizatie de constr-impozit s-a platit doar de supraf initiala -mult mai mica decat cea reala.PARINTII au inchiriat si au impartit cv chirii cu sora-eu nu am beneficiat de nimic.
pot cere despagubire in acest moment pt cota mea parte-amiabil-caci nu ma consider responsabil si obligat sa contribui financiar la actualiz sit. imobilului.)Mentionez ca s-au trimis actele la Cadastru pt a se inscrie mostenitorii.Ce am de facut?
vioalex, utilizator
Si cum dovediți că veniturile din chirii au fost împărțite cu sora dvs?
Mai exact, în ce baza solicitați "despagubiri"?