Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Acces dosar civil accident auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Acces dosar civil accident auto

Buna seara. Am fost implicat intr-un accident auto, am facut contestatie ptr amenda si acum este deschis proces civil. Dosarul ajuns in instanta nu contine toate informatiile (lipsesc fotografiile). Cum si unde as putea avea acces la dosarul intocmit initial de politie? Multumesc.
Fiind parte ]n proces puteți studia dosarul la arhiva instanței.
ing. Ioan Ciobanu