avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 756 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Acces dosar civil accident auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Acces dosar civil accident auto

Buna seara. Am fost implicat intr-un accident auto, am facut contestatie ptr amenda si acum este deschis proces civil. Dosarul ajuns in instanta nu contine toate informatiile (lipsesc fotografiile). Cum si unde as putea avea acces la dosarul intocmit initial de politie? Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Ioan Ciobanu , Expert judiciar 22:24, 14 Ianuarie 2020
Fiind parte ]n proces puteți studia dosarul la arhiva instanței.
ing. Ioan Ciobanu

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Despagubire accident Pilu Pilu Buna seara, as avea o rugaminte, daca ma poate ajuta cineva: O ruda de-a mea a avut un accident de circulatie (cu alta masina) in urma caruia si-a avariat ... (vezi toată discuția)
Accident auto prunastefan prunastefan buna ziua , am fist implicat intru-un accident auto care nu a fost provocat din vina mea ( celalalt autoturism nu mi-a acordat prioritate de trecere intr-o ... (vezi toată discuția)
Vatamare corporala din culpa? danielopol danielopol Buna ziua, Acum cateva zile am avut un acident in care am fost implicat eu si un pieton aflat in stare de ebrietate. Eu trecusem cu aproximativ 7 m de ... (vezi toată discuția)