Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... alipire parcela cu puz de parcela fara puz
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

alipire parcela cu puz de parcela fara puz

Se poate alipi o parcela fara PUZ de o parcela care are PUZ? parcelele sunt vecine, dar sunt rezultate din parcele mai mari (cea fara PUZ pare sa fie doar o parcela mare).
Daca da, care sunt pasii si cam cat ar dura cu aproximatie?
Ideea este urmatoarea, eu detin parcela cu PUZ, iar vecinul parcela fara PUZ, a mea e de vreo 400mp, a vecinului e mult mai mare, dar ambele au unghi ascutit pe latura de invecinare, iar vecinul zicea ca daca vrem sa le cedam noi o parte de la noi si ei sa ne cedeze o parte de la ei (in mod egal), incat latura aceea sa fie perpendiculara la drum. De avantajat ne-ar avantaja pe amandoi, dar nu stiu daca se poate si cat de costisitor e ca timp si bani. multumesc
dintr-o parcela cu PUZ si una fara PUZ obtineti una fara PUZ