Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Contract de comodat intre persoane fizice
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Contract de comodat intre persoane fizice

Buna ziua! Ma intereseaza daca o persoana fizica X, proprietara a unui apartament, incheie un contract de comodat cu o alta persoana fizica Y pe o perioada de 3 ani (pentru folosinta acelui apartament), persoana Y poate sa infiinteze o societate comerciala avand sediul social tot in acel apartament folosindu se de acel contract de comodat? Multumesc!
~ Conținut șters la cerere ~
Nu poate.