Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Obligatie expediere comanda
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Obligatie expediere comanda

Buna dimineata!
Sunt obligati detinatorii site-urilor online sa trimita comanda in cazul in care produsul comandat era in stoc la data plasarii comenzii, daca ai selectat plata ramburs?
Dar daca ai platit cu cardul valoarea comenzii?
Banii vi se returneaza pe card.
Ce comanda sa trimita daca nu mai au pe stoc ? Puteti face plangere la protectia consumatorului ca aparea pe stoc cand nu era , pot sanctionati, dar asta nu va incalzeste cu nimic, ca tot nu va trimit produsul.