Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Viza flotant
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Viza flotant

Buna seara,am o intrebare.avem o casa de vacanța in județul salaj,noi fiind clujeni și as dori sa îmi fac o viza de flotant pe acea adresa.in perioada verii locuim acolo,și as dori sa fac scoala de șoferi in salaj,,iar flotantul am înțeles ca ma ajuta in acest fel.
De ce acte este nevoie pt realizarea flotantului?si cât anume este valabil?multumesc anticipat
Casa este in intravilanul localitatii sau in extravilanul acesteia?