avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 910 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Viza flotant
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Viza flotant

Buna seara,am o intrebare.avem o casa de vacanța in județul salaj,noi fiind clujeni și as dori sa îmi fac o viza de flotant pe acea adresa.in perioada verii locuim acolo,și as dori sa fac scoala de șoferi in salaj,,iar flotantul am înțeles ca ma ajuta in acest fel.
De ce acte este nevoie pt realizarea flotantului?si cât anume este valabil?multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Justitiarul711 , utilizator 20:09, 14 Ianuarie 2020
Casa este in intravilanul localitatii sau in extravilanul acesteia?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua! as avea o intrebare in ceea ce priveste examenul pentru ... NorbertS NorbertS Buna ziua! As avea o intrebare in ceea ce priveste examenul pentru permisul auto categoria B. Eu sunt din judetul Salaj, dar am inceput scoala de soferi in ... (vezi toată discuția)
Permis auto pentru categoria b alex1925 alex1925 As dori sa stiu ce ar trebui sa fac pentru a face scoala de soferi in alt judet decat cel in care sunt domiciliat? :sorry: (vezi toată discuția)
Viza flotant Amalia2323 Amalia2323 Buna seara, Doresc sa-mi fac viza de flotant pentru a sustine probele pentru permis in orasul in care fac scoala de soferi. Si am cateva intrebari legate de ... (vezi toată discuția)