Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis auto pentru categoria B
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis auto pentru categoria B

As dori sa stiu ce ar trebui sa fac pentru a face scoala de soferi in alt judet decat cel in care sunt domiciliat? :sorry:
Atat pentru intocmirea dosarului necesar parcurgerii cursurilor de initiere si perfectionare conducere auto cat si la sustinerea examenului dupa absolvirea cursurilor ,este necesar prezentarea cartii de identitate
Interesul dvs pentru a parcurge scoala de soferi in alt judet,in conditiile in care domiciliul dvs stabil nu este in localitatea unde intentionati sa realizati cursurile,poate fi realizat teoretic numai in situatia in care puteti obtine viza de flotant in acea localitate
Practic,urmare a unui dosar de notorietate,autoritatile sunt foarte atente la cereri de genul celei supuse discutiei de catre dvs
Adica imi va fi greu sa obtin o viza de flotant? Ce acte sau la ce fel de institutie ar trebui sa ma informez?
va multumesc pentru raspuns :)