avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1195 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis auto pentru categoria B
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis auto pentru categoria B

As dori sa stiu ce ar trebui sa fac pentru a face scoala de soferi in alt judet decat cel in care sunt domiciliat? :sorry:
Cel mai recent răspuns: alex1925 , utilizator 00:12, 11 Martie 2012
Atat pentru intocmirea dosarului necesar parcurgerii cursurilor de initiere si perfectionare conducere auto cat si la sustinerea examenului dupa absolvirea cursurilor ,este necesar prezentarea cartii de identitate
Interesul dvs pentru a parcurge scoala de soferi in alt judet,in conditiile in care domiciliul dvs stabil nu este in localitatea unde intentionati sa realizati cursurile,poate fi realizat teoretic numai in situatia in care puteti obtine viza de flotant in acea localitate
Practic,urmare a unui dosar de notorietate,autoritatile sunt foarte atente la cereri de genul celei supuse discutiei de catre dvs
Adica imi va fi greu sa obtin o viza de flotant? Ce acte sau la ce fel de institutie ar trebui sa ma informez?
va multumesc pentru raspuns :)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua! as avea o intrebare in ceea ce priveste examenul pentru ... NorbertS NorbertS Buna ziua! As avea o intrebare in ceea ce priveste examenul pentru permisul auto categoria B. Eu sunt din judetul Salaj, dar am inceput scoala de soferi in ... (vezi toată discuția)
Examen permis auto boughy boughy Buna ziua, am o intrebare legata de examenul auto-cat B. Am ales sa dau examenul in judetul in care locuiesc cf buletinul, unde am promovat examenul ... (vezi toată discuția)
Scoala de soferi pe cale sa expire Diana Biciaga Diana Biciaga Buna seara, Dupa aproape 3 ore de cautat de-a-lungul si de-a-latul internetului, tot nu am reusit sa aflu doua informatii relativ simple. Problema mea ... (vezi toată discuția)