Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... examen permis auto
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

examen permis auto

Buna ziua,
am o intrebare legata de examenul auto-cat B.
Am ales sa dau examenul in judetul in care locuiesc cf buletinul, unde am promovat examenul teoretic, dar am picat traseul.
Intre timp am obtinut viza de flotant si doresc sa dau examenul in Bucuresti, dar ceea ce nu stiu este daca trebuie sa sustin din nou examenul teoretic, sau ma pot inscrie direct la traseu.
Din pacate nu am gasit nicaieri aceasta informatie.
Va multumesc in avans!
Proba practica trebuie data la acelasi serviciu de politie unde ati promovat examenul teoretic.
Nu mai trebuie sustinuta proba teoretica dar trebuie sa faceti 3 ore de perfectionare si sa obtineti o adeverinta de la scoala de soferi in acest sens.