Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Pot da examenul auto traseul in alt oras?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Pot da examenul auto traseul in alt oras?

Buna ziua,am si eu o intrebare daca ma puteti lamuri.Am sustinut examenul auto in Iasi desi nu am domiciliul aici(am viza de flotant)si la proba de traseu am picat...as dori sa stiu daca a doua oara pot da in orasul in care am domiciliul sau trebuie sa sustin tot in Iasi si de aceasta data?Multumesc.
Daca va schimbati domiciliul, da.
Nu, ambele probe se dau in aceeasi localitate.
Daca doriti sa dati proba practica in localitatea de domiciliu trebuie sa dati iar proba teoretica si bineinteles sa promovati examenul.